SK CZ

Legnolandia

Legnolandia pracuje se dřevem již po čtyři generace. Ta dnešní vytváří produkty pro hřiště a piknikové řady (Xiloplay), zahradní nábytek  (Xilogarden) a do měst (Xilocity). Architektonické sestavy (Xilobuild) jsou navrhovány a vyráběny pro modulární struktury na dočasné bydlení, pro volný čas a ke stálému používání. Konstruujeme a vyrábíme s důrazem na každý detail, s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti práce se dřevem. Vyrábíme  s vysokou kvalitou a trvanlivostí, při současném zachování cenové konkurenceschopnosti.

Ekologické poslání Legnolandie je vyjádřeno tím, jak důsledně používá přírodní a obnovitelné materiály, jako je dřevo nebo recyklovatelné, jako ocel a polyetylén. V každém projektu hodnocení životního cyklu našich výrobků, jsme zvažovali, jak vzniklé  problémy vyřešit. Výrobní aktivity jsou uspořádány tak, aby zatížily ekologii na minimum a vrátily budoucím generacím lepší životní prostředí.

Legnolandia ve svých procesech používá surový materiál v "nulové" km vzdálenosti, většinou z blízkých lesů Carnia. Exluzívně využívá energie z obnovitelných zdrojů: vodních elektráren, solární energie a biomasy, v plném respektování přírody.

Z roku na rok byli při vývoji výrobků vytvořeny kompletní řady produktů ideálních pro všechny venkovní plochy, a to jak v přirozených prostředích, jako jsou parky a zelené plochy, tak i v urbanizovaných oblastech velkých měst. Dřevěné sestavy podle návrhu architekta Enrica Franzolini se vyznačují minimalistickým designem a  flexibilitou co se týče konstrukce, typů povrchových úprav a stavebních materiálů ekologických, bio-inspirovaných staveb. Léta studií a důležitých úvah, s ohledem na využitelnosti a modernizaci produktů, vedla k  vytvoření nové řady produktů, podřízených novým potřebám dětí. Byl vytvořen ideální mix mezi potřebou pro hry, fantazii, přirozenost a cvičení.

Žijeme uprostřed lesa a pracujeme se dřevem po celé generace. Z tohoto důvodu známe nejlepší způsoby, jak zpracovat surový materiál a vytvořit nejlepší nabídku pro trh.  Více než kdy jindy si uvědomujeme hodnotu přírodních zdrojů a surovin. Hřiště programu Xiloplay pochází z dlouholetých studií,  uvažování o použitelnosti, modernizaci a měnících se potřeb dětí.  Řeší problém obezity, potřeby cvičení včetně zábavy. Katalog Legnolandia obsahuje kompletní sortiment vybavení dětských hřišť, škol, veřejných parků a zelených ploch ve městech.

 • 29 let výrobních zkušeností společnosti
  Legnolandia a 6 let let servisních
  zkušeností společnosti Zepelin
 • 10 let standardní záruka na materál
  a výrobní vady
 • 170 instalací v 70 městech
  a obcích ČR a SR
 • Certifikáty manažmentu kvality ISO 9001,
  environmentálního manažmentu 14001
  a energetického manažmentu 50001

do pozornosti

Vež ABIES

Dětská klasika. Ucelené sestavy věží s přidruženými prvky pro komplexní rozvoj dětí každého věku.

Senior fitness

Inšpirujte seniorov k aktivite. Ucelená kolekcia fitness prvkov pre nenáročné cvičenia, ktoré ocenia nielen seniori.

Kolekcie STROMY

Designová novinka. Netradičně řešená kolekce multifunkčních prvků v různých výškách. Dejte dětem nové nápady!